سایبان گلخانه

شید سایبان گلخانه
امتیاز کاربران :4 از5
4/5

فروش انواع توری سایبان یا سایه انداز گلخانه، نحوه نصب توری محافظ، مناسب پارکینگ، باغچه، حیاط و استخر، مزایا، طول عمر شید گلخانه، جهت استعلام قیمت، سفارش،دریافت مشخصات فنی ،مشاوره تماس حاصل فرمایید.

توری سایبان ( شید گلخانه ) چیست؟

فیلتر نمودن بخشی از اشعه تابشی خورشید بوسیله توری سایبان شید (SHADE) درکاهش دمای هوای درونی گلخانه بسیار موثر است این کاهش دما 5 تا 8 درجه سانتیگراد است. نایلون گلخانه به وسیله انواع پوشش ها مانع از تابش مستقیم اشعه آفتاب به گلخانه می گردد. اگر توری سایبان (SHADE ) روی سطح خارجی گلخانه قرار گیرد اثر سایه در کاهش دمای گلخانه بیشتر از قرار دادن توری سایبان شید (SHADE ) در داخل گلخانه است. توری سایبان شید (SHADE) سبک بوده و به سهولت نصب می شوند. در رنگ های سیاه ، سبزتیره و سفید موجود می باشند که نوع سبزتیره مناسب تراست ، توری سایبان شید30 تا 80 درصد سایه ایجاد می کنند.

توری سایبان

استفاده شید گلخانه

گرمای زیاد در فصول گرم به حدی است، که باعث می شود که استفاده از تهویه های طبیعی مانند پنجره ها و استفاده از سیستم سرمایش تبخیری و کولرها دیگر کارساز نبوده و مجبور هستیم با استفاده از ایجاد سایه به نحوی در خنک کردن محیط گلخانه سهیم باشیم. یکی از راه های ایجاد سایه در گلخانه ها، پارکینگ ها، استخر پرورش آبزیان و غیره، استفاده از توری های سایه انداز یا توری شید می باشد. در قدیم از حصیر برای ایجاد سایه استفاده می کردند. استفاده از حصیر به علت شکننده بودن حصیر و سنگین بودن آن منسوخ شده و امروزه جای خود را به توری ها داده است. توری شید گلخانه از جنس رشته الیاف نازک پلی اتیلن است. توری ها از مواد با کیفیت HDPE ساخته شده اند و نیز مقاوم در برابر اشعه UV هستند.

یکی از انواع توری، توری شید بوده که با طول استاندارد 50 متر و با عرض های مختلف به اندازه های 2، 4، 6، 8 و 10 متر، با تراکم های مختلف که ضریب های سایه اندازی (نرخ سایه پراکنی) متفاوتی از جمله 30، 50، 65 و 80 درصد دارند (90 درصد سفارشی)، تولید می شوند که ضریب های متفاوتی از نوردهی و ایجاد سایه را دارند و به صورت رول های کامل موجود می باشند.

شایان به ذکر است که توری سایبان از ابزارآلات کشاورزی محسوب می شود و به دلیل منعطف و مقرون به صرفه بودن علاوه بر کشاورزی دارای مصارف دیگری نیز هست. متد های به کار رفته در توری سایبان به آن قابلیت مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی از جمله گرما، باران و غیره را می دهد که این موضوع موجب کارکرد مطلوب توری و ساختار منسجم آن به طور معمول در دمای 25 الی 60 درجه سانتی گراد می شود.

درصد های شید سایبان مناسب چه نوع گیاه یا میوه ای می باشد

 گوجه فرنگی: از ویژگی های این گیاه می توان به حساسیت بالای آن به نور مستقیم خورشید اشاره کرد که همین امر در فصل تابستان و با افزایش نور خورشید و جریان هوای گرم ناشی از آن، موجب اعمال خسارت به این گیاه می شود که توری سایبان با ویژگی های منحصر به فرد خود می تواند بهترین راه حل جهت حفظ سلامتی و میوه دهی این گیاه باشد.
انار: از دیگر مصارف توری سایبان می توان به ایجاد سایه در باغستان های انار اشاره کرد که موجب تاثیراتی نظیر عدم سوختگی انار ها، جلوگیری از ایجاد آفت کرم گلوگاه و کاهش مصرف آب تا 30 درصد می شود.
فلفل دلمه: دمای مناسب جهت پرورش فلفل دلمه 21 الی 32 درجه سانتی گراد برای بوته و دمای 27.5 درجه سانتی گراد برای ریشه آن می باشد که محیا نمودن این دما در تابستان تنها با بکارگیری توری شید گلخانه امکان پذیر می باشد. استفاده از توری سایبان علاوه بر افزایش باروری گیاهان سبب افزایش کیفیت پوست محصول و ماندگاری بیشتر فلفل دلمه می شود.
گل: با توجه به نوع گل کشت شده، می توان از تور هایی با تراکم متفاوت به منظور تنظیم دمای محیط، میزان تابش نور خورشید و جلو گیری از تابش نور مضر UV که از مهم ترین عوامل میزان بازدهی کشت گل است، استفاده نمود.
گیاهان زینتی: در ارتباط با پرورش گیاهان زینتی، می توان از شید های مختلف با رنگ و عملکرد های متفاوتی بهره برد، البته باید به این نکته توجه نمود که استفاده از توری سایبان در فصل های سرد موجب افزایش دمای محیط گلخانه نسبت به محیط بیرون می شود.
خیار: افزایش بازدهی کشت و رشد خیار که امروزه به یکی از پر مصرف ترین میوه ها در اکثر کشور های جهان تبدیل شده است، نیازمند شرایط گلخانه ای با درصد رطوبت بالا در هوا و خاک می باشد که توری سایبان به خوبی به این نیاز پاسخ می دهد. استفاده از این توری در کشت خیار موجب افزایش رطوبت گلخانه و کاهش 60 درصدی مصرف آب و جلوگیری از تغییرات دمایی محیط اطراف گیاه به منظور بهبود کیفیت و میزان میوه دهی می شود. همچنین استفاده از توری شید گلخانه موجب در امان ماندن گیاهان از تابش مستقیم خورشید و جلوگیری از تغییرات فیزیولوژی همچون تغییر شاخص رشد گیاه، تغییر در نسبت ریشه به گیاه و تعداد برگ ها می شود. با توجه به موارد ذکر شده، بهترین توری سایبان توصیه شده در کشت خیار، توری شید گلخانه سفید با 50 درصد تراکم می باشد.

انواع درصد توری سایبان گلخانه
1111 min

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تجهیزات گلخانه ای بِریار، بابیش از یک دهه تجربه در تأمین و تولید انواع تجهیزات و ملزومات گلخانه ای با بالاترین کیفیت از شرکت های ایرانی و اروپایی مطرح در بازار ، در راستای ارائه انتقال دانش فنی نوین،ایجاد ارزش افزوده ، سودآوری ،ارتقاء امنیت تولید، جهت افزایش بهره وری در بخش گلخانه های کشور در کنار شما خواهد بود .

تماس باما

آدرس ایمیل : beryarfarms@gmail.com

شعبه یک : تهران، صفادشت

شعبه دو : کرج، هشتگرد

شماره تلفن 1 : 09106738744

شماره تلفن 2 : 09981676308